SPoŠ

Veľké Kapušany

Deň mladých poľnohospodárov

Stretávame sa pri príležitosti Dňa mladých poľnohospodárov, ktorý symbolizuje úsilie mladej generácie zachovať tradície a originalitu nášho regiónu. Tradície, ktoré vytvorili naši predkovia sú neodmysliteľnou súčasťou a spojitosťou existencie mladej generácie.
V každodennom zrýchlenom tempe životného kolobehu, si neuvedomujeme dôležitosť poľnohospodárskej produkcie. Človek žijúci oddávna v tejto lokalite sa pripúta k pôde, pretože mu poskytovala obživu. Dnes vo svete vedy a techniky nedoceňujeme dôležitosť darov zeme, sú samozrejmosťou nášho života. Koreň a výhonky- tento súvzťažný vzťah staršej a mladšej generácie, odráža potrebu spojitosti a odovzdávania životných skúseností- vám krehkým a zraniteľným výhonkom mladej generácie. Dnešný deň je vyjadrením blízkeho vzťahu k regiónu, k ľudovým tradíciám a neoceniteľným hodnotám ľudskej tvorivosti. Vytvára priestor na prezentáciu odvetví poľnohospodárstva, zručnosti i talentu žiakov našej školy. Je zrkadlom hlbokých premien v myslení a konaní dnešnej mladej generácie.
Sme vďačný nášmu regiónu za tradície, prírodné krásy a ľudovú kultúru. Pôda nás obdarúva nesmiernym klenotom úrodou, vážme si ju a ochraňujme i pre ďalšie generácie. Pri tejto príležitosti chceme poďakovať všetkým našim priaznivcom, inštitúciám a zmluvným podnikom za spoluprácu a vzájomnú dôveru.

Návrat