Úspešné akcie školy

Deň mladých poľnohospodárov

Stretli sme sa pri príležitosti Dňa mladých poľnohospodárov, ktorý symbolizuje úsilie mladej generácie zachovať tradície a originalitu nášho regiónu. Tradície, ktoré vytvorili naši predkovia sú neodmysliteľnou súčasťou a spojitosťou existencie mladej generácie. V každodennom zrýchlenom tempe životného kolobehu, si neuvedomujeme dôležitosť poľnohospodárskej produkcie. Človek žijúci oddávna v tejto lokalite sa pripúta k pôde, pretože mu poskytovala obživu.
Dnes vo svete vedy a techniky nedoceňujeme dôležitosť darov zeme, sú samozrejmosťou nášho života. Koreň a výhonky - tento súvzťažný vzťah staršej a mladšej generácie, odráža potrebu spojitosti a odovzdávania životných skúseností- vám krehkým a zraniteľným výhonkom mladej generácie.
Dnešný deň je vyjadrením blízkeho vzťahu k regiónu, k ľudovým tradíciám a neoceniteľným hodnotám ľudskej tvorivosti. Vytvára priestor na prezentáciu odvetví poľnohospodárstva, zručnosti i talentu žiakov našej školy. Je zrkadlom hlbokých premien v myslení a konaní dnešnej mladej generácie. Sme vďačný nášmu regiónu za tradície, prírodné krásy a ľudovú kultúru. Pôda nás obdarúva nesmiernym klenotom úrodou, vážme si ju a ochraňujme i pre ďalšie generácie.
Pri tejto príležitosti chceme poďakovať všetkým našim priaznivcom, inštitúciám a zmluvným podnikom za spoluprácu a vzájomnú dôveru.

Výstava v priestoroch školy

Kultúrny program žiakov školy

Recepcia v školskej jedálni

Stretnutie družobných škôl v Sebisi Rumunsko

Ráno 5.00 hodine žiaci už nedočkavo čakajú pred školou kedy autobus dorazí. Cesta trvala 10 hodín, ktoré sme v pohode prežili. Zastavili sme sa v Eleku, kde nám pripravili chutný obed. Žiaci z Eleku sa pridali k nám a pokračovali sme v ceste.
Keď sme konečne dorazili do mesta Sebiš, žiaci a pedagógovia na nás už nedočkavo čakali pri bráne školy. Privítali nás v jazyku maďarskom, slovenskom a rumunskom a potom nás rozdelili do rodín študentov. V každej rodine boli ubytovaní dvaja žiaci.
Blížil sa večer a my sme sa tešili na sľúbenú diskotéku. Počas diskotéky nastala príjemná atmosféra, spoznali sme veľa zaujímavých a milých ľudí. Večer rýchlo ubehol a pre nás prišli náhradní rodičia.
Sobota sa niesla v kruhu prezentácií a súťaží z biológie, fyziky a informatiky. Naši žiaci sa tiež zúčastnili súťaží kde dosiahli pekné výsledky. Školu reprezentovali v jazyku anglickom Edina Kondorová a Erik Tirpák. Po prezentácií sme šli na obhliadku mesta.
Poobede sme dorazili do rekreačného strediska Moneasa, kde na nás čakali miestne gurmánske špeciality a posedenie pri vatre.
Nedeľa bola v znamení lúčenia a odchodu domov. O 11 hod. sme sa vybrali domov a na cestu sme dostali všelijaké dobroty.
Všetci nám strašne chýbajú a čakáme, že kedy sa vyberieme opäť na taký dobrý výlet.

Edina Kondorová 4.A

Slávnostné privítanie v priestoroch školy

Kultúrny program žiakov škôl

Táborák v rekreačnej oblasti

Poznaj a chráň

Dňa 20.10.2006 Stredná poľnohospodárska škola vo Veľkých Kapušanoch organizovala odbornú súťaž na ktorej sa zúčastnili družstvá týchto škôl: SPoŠ Michalovce, SPoŠ Kežmarok, SOUP Viničky, SOUP Barca, SPoZS Čaklov, SPoŠ Veľké Kapušany, MKI Veľké Kapušany. Akcia sa konala v Čičarovciach v Poľovníckej chate. Žiaci sa mohli zúčastniť určitých odborných disciplín ako sú: Vedomostné testy ktoré pozostávali z týchto kategórii: biológia, živočíšna výroba, ekológia a stopy zvierat. Ďalšie boli varenie jedál, určovanie rastlín, streľba zo vzduchovky, jazda zručnosti a chôdza na choduliach.
Po uvítacom príhovore riaditeľky PhDr. Márii Kaletovej a Ing. Jána Juhásza si študenti zaujali svoje miesta a pustili sa do súťaženia. Akcia prebiehala v krásnom a príjemnom prostredí v čom nám aj počasie spríjemnilo celkový zážitok. Na tejto akcii sa nadviazali nové priateľstvá medzi študentmi aj učiteľmi. Nám osobne sa táto odborná súťaž veľmi páčila, sme radi že sme sa na nej mohli zúčastniť a dúfame, že naša škola bude aj naďalej organizovať takéto výnimočné podujatia.
Družsvo našej školy SPoŠ sa umiestnilo na prvom mieste, a z jednotlivcov sa na druhom mieste umiestnil študent Roland Pekár. Záverečné vyhodnotenie tejto akcie je, že každý účastník je výhercom, lebo nie je je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.

Denisa Onderková, Aurélia Plavuscsáková 2.A

Privítanie účastníkov

Súťažné disciplíny

Varenie jedál