STREDNÁ POĽNOHOSPODÁRSKA ŠKOLA VEĽKÉ KAPUŠANY

agropodnikanie
Odborné zameranie:

agroturistika

Denné štúdium absolventov základnej školy

1. Charakteristika predmetu

Úlohou predmetu je žiakom poskytnúť a zároveň umožniť získať všetky dostupné poznatky, pravidlá, zákony a princípy, ktoré sú dôležité a nevyhnutné pri pestovaní rastlín zo všeobecného aj špeciálneho hľadiska. Dôležité je rešpektovať ekologické priority ako aj zásady starostlivosti o životné prostredie. V interakcii s ostatnými odbornými predmetmi má za úlohu podať ucelený odborný pohľad na podmienky pestovania poľnohospodárskych plodín. V hierarchii odborných predmetov je základom pri výučbe ostatných odborných predmetov a vo veľkej miere využíva medzi predmetové vzťahy.
V rámci rozpisu učiva je umožnené učiteľom v spolupráci s predmetovou komisiou vymeniť poradie tematických celkov za predpokladu dodržania ich logickej nadväznosti a logického usporiadania celého systému. Zároveň je umožnené rozpracovať konkrétne ciele spolu s obsahom vo vlastnom tematickom pláne podľa odborného zamerania danej školy, podľa regionálnych požiadaviek ale aj potenciálnej možnosti umiestnenia absolventov v regióne.
Počty týždenných vyučovacích hodín predmetu v učebnom pláne je možné meniť, čomu sa však musí prispôsobiť aj obsahová náplň učiva. Pri možnosti všetkých týchto úprav však musí byť dodržaná celková koncepcia predmetu, pretože pestovanie rastlín je základom na ktorý budú nadväzovať ďalšie odborné predmety. Plány pre jednotlivé ročníky sú koncipované na využitie projektového vyučovania

2. Rozpis učiva

(2 hodiny týždenne, z toho 1 hodina cvičení
spolu 48 hodín, z toho 16 hodín cvičení)